Oto Ekspertiz Kadıköy

2.El Otomobil Alırken Riske Girmeyin .

TUZAĞA DÜŞMEYİN 

           2.el oto piyasısında ki dolandırıcılık  ve sehtekarlıklar oldukça fazla,insanların iyi niyetlerini suistimal eden kişilerin tuzağına düşmeyin bizi arayın size danışmanlık ve  yerinde ekspertiz hizmeti verelim kafanız rahat olsun.böylelikle verdiğiniz her kuruşun, alacağınız araca değdiğinden emin olursunuz.oto ekspertiz sistemi alacağınız araç hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur ,oto expertiz süreçleri uzman kadrolarımız eşiliğinde yapılarak size ayrıntılı şekilde rapor sunumu yapılır.

PERT OLABİLİR

            Pert kayıtlı araç % 65 orjinalliği bozulmuş şekilde olur ,böyle araçlar size daha sonradan masraf çıkaracaktır anlamına gelir, eğer araç değerinden düşük fiyata satılıyor ise nedenl pert veya ağır hasar almış olmasıdır eğer araç kaskodan toplanmış ise kayıtlatlara ulaşabilirsiniz fakat sanayide toplanmış bir aracın hasar tespiti için profesyonel ellerin kontrol ve ekspertizi sonucunda tespit yapılır.

ORJİNAL KM Mİ ?

Km oynanması en çok rastlanan sahtekarlıklardan birisidir, km düşürülerek araç değeri yükseltilmek istenir fakat Oto Eksper Test olarak ,aracınızı kendi sistemize ait kontrol ve test aşamalarından geçirerek gerçek km si yorumlar yanılgı payınız asgeriye iner.

 

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR.
Oto Eksper Test sadece ekspertiz yapmaz size daha sonradan masraf çıkarak noktaları tespit eder ,tarafsız bir şekilde raporlama sunar .

 

RİSK ‘E GİRMEYİN

2.el araç alırken riske girmeyin kafanızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulalım ,gönül rahatlığıyla hayelinizde ki araca sahip olun ,daha detaylı bilgi için buraya tıklayın .

Tatil dönemiyle birlikte  hareketliliğin arttığı 2.el araba piyasasında, haksız kazanç elde etmek isteyenlerin arabaların km göstergesine müdahalede bulunularak rakamları düşürerek yanıltma durumu karşısında tüketiciler uyarıldı. Yaz tatiline kendisine ait olan arabaya gitmek isteyen vatandaşların talepleri sayesinde uzun süredir durgunluk yaşayan 2.el piyasasında canlanma gözlendi. 

 

Aldatılmayın
2. el araç satışının yapıldığı galeriler ile oto pazarlarında, her bütçeye uygun araba bulunurken müşterilerin bütçesine göre de çeşitli seçenekler sunulur. Fakat, uzmanlar tüketicileri olası sorunlarla karşılaşmamaları için ve araba  konusunda aldatılmamaları için uyarıyor. 

Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Aydın, 2.el araba  alırken dikkatli olunması gereken en önemli konulardan birinin arabanın yaptığı km  olduğunu söyledi. 

Yeni nesil araçlarda km göstergelerinin genellikle dijital olduğunu söyleyen  Aydın, bunların ”bu alanda  uzman olan kişiler için” kısa süreli işlemlerle basit bir şekilde rakamların ”istenilen seviyeye” düşürülebildiğini anlattı. 

Bu işlemle alıcının yanıltılmasının, daha ucuz bir ücret konulması gereken arabanın yüksek fiyattan satılmasının amaçlandığını anlatan Aydın, şunu söyledi: 

”Arabalarda bulunan ve kilometreyi gösteren eprom bu amaçla kullanılan okuyucular sayesinde kolayca değiştiriliyor. Değiştirilen km’yi ise anlamak imkansız. Bu kapsamda öncelikle araba bakımlı ise servisten son bakımdaki km’si istenerek kontrol edilebilir. Bunun yanında kuşkuları ortadan yok etmek  için vites topuzu, debriyaj pedalı ve direksiyon simidi de yol gösterici olabilir. 30-40 bin km’de bu donanımlar kolay kolay aşınmaz. Araba bu km’de ve bunlar aşınmışsa büyük ihtimalle km ile oynanmıştır. Arabanın yıpranmışlığı da km’nin tespiti için belirleyici özelliktir. Yapılacak 20-30 km’lik bir test sürüşü ile de arabanın amortisörleri, fren ve debriyaj balatalarının durumu anlaşılabilir.” 

HEMEN ARA