İKİNCİ OTO ALIRKEN MUTLAKA ARABAYI OTO EKSPERTİZE KONTROL ETTİRİN

Arabanın motorundan şanzımanına, kaportadan döşemesine kadar dikkatlice incelenmesi gerekir. Bu nedenle satın almaya bir oto ekspertiz uzmanıyla gidin ya da arabayı bir araç test merkezine götürün. Kaza geçirip sonradan toplanmış olabilir.

Arabayı almadan önce arabayla mutlaka bir deneme sürüşü yapın.

Arabanın çalıntı olup olmadığını anlamak için, şase ve motor numaralarını, ruhsattaki şase ve motor numaraları ile karşılaştırın. Çalıntı araba aldıysanız şayet ödediğiniz para boşa gider ve sizin çalmadığınızı ispatlayana kadar uğraşmanız gerekecektir.

 DIŞ GÖRÜNÜŞ – KAPORTA

Arabanın etrafında dolaşarak pas, çürük ve boya hatalarını görmeye çalışın, ağır hasar görmüş bir aracı dahi onarmak mümkündür. Fakat olağanüstü onarım her zaman mümkün değildir.

Arabaya her iki tarafından boylu boyunca bakın arabanın üstündeki yansımalar bozuk olmayan kesintisiz bir hat izlemelidir. Onarılmamış bir araba çıtaları düz bir hat izlemez ve boya üzerindeki yansımalar düzgün olmaz.

Arabanın kapı ile çamurluk aralarında alt ve üst aralıklarına dikkat edin alt ve üst aralıklar arasında fark olmamalıdır.

Mıknatısınızı arabanın tavanına ve köşelerine yapıştırın; mıknatısın değişik çekim gücü gösteriyor ise,bu boyanın altında macun tabakası olduğunu ve aracın onarıma girdiğini gösterir.

Aynı akstaki lastiklerin yani ön ve arka çiftler aynı marka ve model olmalıdır.

Arabaya dışarıdan bakıldığında düz bir zeminde öne ve arkaya veya sağa sola yatık duruyorsa yine süspansiyon sisteminde sorun vardır.

Yerinde Oto Ekspertiz

Yerinde oto ekspertiz 2. el oto arabaların incelenmesi için çıkan  ekspertiz raporudur. Bu raporda otomobil hakkında her çeşit bakım inceleme ve ne gerekiyorsa yapılmaktadır. Bunun sayesinde satıcı ve alıcı içerisinde oluşacak olan her hangi bir sorun önlenmiş olacaktır. Satıcılar ve alıcılar bu işlemler yardımı ile oto alışverişinde güvenli bir yol izleyebilirler. Yerinde araba ekspertiz yardımıyla arabaların bakımı ve incelenmesi işi yerinde tetkik edilebilir ve siz bu işlemler yardımı ile rahat bir şekilde arabanızın alım ve satım işleri ile ilgilenirsiniz. Gezici araba ekspertiz ile arabanızın güvenliğini sağlayın yerinde araba ekspertiz yaptırarak hiç yorulmadan işlerinizi teslim edebilirsiniz. Bunun sayesinde yerinde oto ekspertiz ile araba hakkında bilmeniz gereken her ayrıntıyı öğrenebilirsiniz . Sizin yerinize araba için bütün detaylar gözden geçiriliyor ve size sadece arabayı en doğru biçimde alıp, satmak kalıyor .

Ekspertiz belgeleri incelenirken profesyonel konu hakkında yetiştirilmiş profosyoneller görev alıyor ve bu sayede bilir kişilerin titizlikle incelemesi sonucunda sizin için en güvenli bir yol çizilmiş oluyor. Gezici otomobil ekspertiz yardımıyla müşteri ve satıcıların içi rahat gezici otomobil ekspertiz işlemiyle alıcı ve satıcılar daha sorunsuz bir şekilde araç işlerini halledebiliyorlar. 2.el araba alışverişinde bizi takip ederek 2.el araba konusunda her türlü sorunlarınızı birlikte aşabiliriz. Böylece aracınız ile ilgili her çeşitli işlemi gönül rahatlığı arasında halletmiş olursunuz. Araçlarınızın her çeşit bakım ve incelenmesi yapılarak yanlış bir karar vermeniz önlenmiş olmaktadır. Bu sayede alıcıların ve satıcıların her çeşitli mağduriyeti önlenmeye çalışılır. Arabalar meselesi için doğru bilgiler edinilerek yanlış bir adım atmanız engellenmiş olmaktadır.

Gezici ekspertiz raporu ile araba meselesi için bilmeniz gereken her şey detaylı bir şekilde incelenerek sizlerin bu konu için ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeniz sağlanabilmektedir. Siz de 2. el otomobil otomobilinizin alım ve ya satım işlerinde belirsizliğe düşmeden korkusuzca işlerinizi halledersiniz.

Oto Ekspertiz Raporları Güvenilir mi?

Bilirkişi incelemesi olarak da bilinen o ekspertiz raporları, araçların tespit edilen değerlendirme yapılan olumlu ya da olumsuz yön de sunulan raporlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Eksper belirgin bir konuda teknik bilgisi olan bilirkişi konumunda olan şahıs manasına gelir. Oto Ekspertiz raporlarında özellikle insanların otomobiller ile ilgili daha detaylı bilgi alması ve inceleme yapması için ayrıca ve görüş bildirmesi şeklinde de yapılmaktadır.

 Araç Muayenesi

Oto Ekspertiz sistemi daha çok sözlü ya da yazılı şekilde görüş bildirme durumu olarak yapılmaktadır. Arabaların motor performansı ve bu performansın araba için üretildiği motor sistemlerinin çalışma prensiplerini kontrol etmektedir. Motorun ürettiği gücü ve aks sistemleri ile diğer aksamlarının grafiğini incelemektedir. Ayrıca arabanın takometresini ve hız grafiğinin hata paylarını da belirlememizi sağlamaktadır. Bu yüzden arabada bulunan anormal durumları net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Oto Ekspertiz Nasıl Çalışır?

Oto ekspertiz sistemi ekipman, teknik cihaz ve robot desteği ile 2. el araçların kaza, boya ve hasarlı durumlarının genel  test ve muayenesi yapılarak detaylı bir şekilde İstanbul oto ekspertiz raporu düzenleyen bir sistem ile ülkemiz de yer alan deneyimli, tamamen tarafsız ve tam donanımlı olan oto ekspertiz sistemleridir. 2. el araç alım ve satımlarında alıcı kişiler için alacakları araçların güvenilir olup olmadığını kontrol etmek için oto ekspertiz sistemleri düzgün bir şekilde çalışmaktadır.

HEMEN ARA