ARAÇ EKSPERTİZ AŞAMASINDA YAPILAN SORGULAMA İŞLEMLERİ 

Araç geçmişi sorgulaması esnasında araç geçmişi ile alakalı sorgulama noktaları vardır ,bu aynı bir doktora gittiğinizde size sorulan sorulara benzer geçmişte bir hastalık geçirdiniz mi? kullandığınız ilaçlar nelerdir? gibi ,aynı bizimde yaptığımız işlem budur araç ile alakalı geçmişe dayalı ne kadar bilgi varsa bu bizim için önemlidir OTO EKSPER TEST olarak bu sorgulamaları yaptığımız teknik ekspertiz verileriyle karşılaştırır ,yorumlar ve siz müşterilerimizin anlayacağı dilden şeffaf ve bağımsız bir şekilde raporlama yapılır .

YAPILAN ARAÇ  SORGULAMALAR .

REHİN /HACİZ/ÇALINTI KAYDI SORGULAMASI

e-devlet kaydınız varsa buradan giriş yaparak araç hakkında belgelere ulaşabilirsiniz .

ARAÇ MUAYENE /EGZOS EMİSYON SORGULAMASI

Bu kontrol km tespiti için bize bilgi verir ,aracın şu anki km si ile muayene tarihinde ki km si karşılaştırılır ve yorumlanır .

OGS/KGS/HGS SORGUMA

Araç OGS ve KGS geçişleri plakaya yazıldığı için araç satış esnasında bu borçlar ödenmediyse bor size geçer .

AĞIR HASAR ( PERT KAYDI ) SORGULAMA

bu sorgulama sadece yasal kasko ve sigortadan hasar onarımı yapıldıysa bizim için bir veri kaynağıdır fakat araç durumu için kesin sonuş vermez satıcı veya önceki kullanıcılar araçlarının değerleri düşmemesi için veya kaskoları bozdurmamak için ufak hasarlarını kendileri yaptırır ,böylelikle hasar kaydına geçmez bu noktaların tespiti profesyonel eksperttiz kontrolünde ortaya çıkar .

SİGORTA GEÇMİŞ SORGULAMA

Bu sorgulama sayesinde araç kaç kere el değiştirmiş bunu görürüz. Sorgulamayı sigorta şirketlerinin kullandığı online sistem üzerinde veri çıkışı olduğu için sigorta şirketlerinden yardım alabilirsiniz.

TRAMER KAZA RAPOR SORGULAMA

Sigorta verilerine kaydı düşmüş hasar kayıtlarını görmek için kullanılır sigorta yaptıracağınız yerden araç şase numarası vererek hasar kaydı bilgilerine ulaşabilirsiniz .

TRAFİK CEZA/ VERGİ BORÇU SORGULAMA 

Trafik ceza borcu araç sahibine gelir borç ödenmeden satış işlemleri gerçekleşmez .

İSPARK BORÇ SORGULAMA

Bu borç plakaya kesilir ,araç satışına engel değildir fakat aracı alırsanız borç size geçer.

HEMEN ARA