Merhaba arkadaşlar Topkapı yeni şubemizin kurulum ve açılışı sebebiyle uzun zaman oldu yazmıyordum ,ne yazayım diye düşünürken yeni bir sektörün doğuşunu sizlerle paylaşmak istedim.

Bir gün oturup düşünüyordum ki bunu çok sıkla yapmam ,yani genellikle aklıma geleni yapan birisiyim, bazen zararını bazende faydasını yaşarım ama zararını yaşadığım yanlar oldukça fazla . yararını gördüğüm ve hayata geçirdiğim işlerden birisinden bahsetmek istiyorum .

oto ekspertiz
otomobil ekspertiz

Mobil oto ekspertiz işine de birden karar verip başladık. Teknik olarak gerekli alt yapım vardı ,mesleki sektörüm dışında bir kaç tane girişimde bulunsamda hep sonuç fiyasko oldu ,kendi kendime dedim ki neden bildiğin bir işi yapmıyorsunda daldan dala atlıyosun Fatih ,çok kızmıştım kendime,ne işin var senin turizmle betonculukta .

oto ekspertiz

oto ekspertiz İlk etapta sabit bir yer açmak için yeteri kadar sermayem yoktu çıkış yolu ararken  bu işi sabit yapıyorlar o zaman bende seyyar yaparım dedim , önce müşteriye nasıl ulaşmalıydım internet reklamcılığı öğrenmem gerekiyordu ,bunun için internet sitesine ihtiyacın var dediler web tasarım  kurslarına gittim ,bu yetmiyordu reklam konusunda hiç bir bilgim yoktu adwords ,seo diye bir şey var bunlar için birilerinden hizmet almalısın dediler .onlarında kurslarını bitirdim ,gerçi şu an başka firmalardan destek alıyorum fakat  hiç değilse dillerinden anlayabiliyordum ,internet sitesini açtık bir tane araç aldık içini donattık , faaliyete başladık istanbulun tüm ilçelerine mobil oto ekspertiz hizmeti vermeye başladık .müşteri müşteriyi çekti şu an gelen müşterilerin %60 ı daha önceden hizmet verdiğimiz kitlenin tavsiye ettiği kişiler .

mobil oto ekspertiz
mobil oto ekspertiz

Müşteri potansiyeli oldukça fazla bir sektör hele ki 3,5 milyon araç potansiyeli olan bir şehirde böyle bir hizmeti birileri vermeliydi ve sonuç olarak Otoekspertest olarak bu işi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz .

mobil oto ekspertiz

 

mobil oto ekspertizŞu ana kadar gittiğimiz müşteriler verilen hizmetten memnun kaldılar ve sıfır  firesiz yolumuza devam ediyoruz ,  alıcı kitlesinin bu işten haberleri var fakat satıcı kitlesi hep aynı tepkiyle karşılaştım ”Böyle bir hizmet var mı? ,iyiymiş bi kartınızı alabilirmiyim? ” İhtiyaç duyulan bir hizmet olması ve yeni bir hizmet sektörü bu şekilde doğmuş oldu .

HİÇBİR ŞEKİLDE İKİ TARAF ARASINDA Kİ TİCARETE KARIŞMIYORUZ ,İŞİMİZİ YAPIYORUZ ,RAPORUMUZU SUNUYORUZ .

Peki mobil oto ekspertiz hizmeti nasıl işler ,kimlere hitap ediyor hangi durumlarda bu hizmetten yararlanabiliriz ?

Antepte oturan ahmet bey istanbulda bir araç buldu çok uygun ve tam istediği gibi, iş yerinden izin aldı ,uçağa atladı istanbula geldi  baktiki araç ilanda gösterildiği gibi değil  ve evine geri döner yaptığı masraf ve zaman kaybına hayıflanırken birde ne görsün mobil oto ekspertiz denen bir hizmet var satıcı bilgilerini giriyorsunuz ,ücretini ödüyorsunuz araç hakkında ekspertiz raporu cebinize geliyor. boş yere zaman ve maddi kaybınız olmuyor veya elinizde liste var 3 araç arasında kararsız kaldınız Otoekspertest üç aracı ekspertiz yapıyor karar vermenize yardımcı oluyoruz diğer iki araç için  fiyatın yarısını alıyoruz .

Bu hizmet inatçı satıcaların ,iş yerinde izin alamıyorum ,aracımın sigortası bitti trafiğe çıkaramıyorum ,yakınımda ekspertiz firması yok diyenlerin yada bulduğum araç istanbul da ben antepte oturuyorum şimdi burdan kalkıp gidecem  araç umduğum gibi çıkmayacak geri döneceğim diyenler için ideal bir hizmettir   .

gm_volt_fuelcell_diagram

MOBİL OTO EKSPERTİZ HİZMET KAPSAMI NELERDİR HANGİ KONTROL VE TEST AŞAMALARI GERÇEKLEŞİR ?

Fren ve Süspansiyon Kontrolü

Araç altı kaldırılarak süspansiyon elamanları helezon ,yay,salıncak ve denge kol lastik burçları kontrolleri yapılır .

mobil oto ekspertiz

Araç Altı Kontrol

Araç altı motor,şanzıman  kısmı ,yağ kaçağı kontrolleri ,şase hasar

kontrolleri yapılır .

Klima ve Kayış Kontrol

 

 

mobil oto ekspertiz

Görünen tüm kayışlar kontrol edilir, steteskop yardımıyla kasnak sesleri dinlenir, triger kayışı veya zincir tertibatı km durumuna göre müşteriye bilgi verilir .

Uzman Kontrolü

Her ne kadar makina ekipman kontrolleri ile bütün testler yapılsada usta gözüyle kontrol hepsinden önemlidir.

Hidrolik Aksam Kontrolleri

Araç hidrolik sistemi ile çalışan; fren,direksiyon,sistemleri yağ sızıntı ve ses kontrolü yapılır.Fren hidroliği km sinde değişmesi gerekir içinde su birikir kimyasal test sonucuna göre durum kontolü yapılır.

fren hidrolik test

Lastik  Kontrolü

Lastik diş kalınlığı ve ön lastiklerde rot ayarı bozukluğundan kaynaklanan orantısız aşınma kontrolü yapılır .

Şanzıman Kontrolü

Şanzıman kulakları boşluk kontrolü ,yağ sızıntı kontrolü yapılır .

Yol Testi

Motor performans durumu ,yabancı ses analizi ,vites geçişleri ,çukurlarda süspansiyon sistemi kontrolü yapılır.

Car insurance expert, isolated on white background.Kaporta Hasar Kontrolü

Kaporta ,boya ,değişen ve lokal boya tespiti yapılır.

Sinyalizasyon Kontrol

Araç dışı inyalisazyon sistemi kontrolleri yapılır .

Araç Dış Ekspertiz

Araç dışı çalışan silecek ,fiskiye ,anten,bagaj ve kaput amortisöri durumu kontrolleri yapılır .

Akü Şarz Testi /Akü Ömrü

Akü test cihazları yardımıyla anlık şarz dinamo voltaj gerilimi ve akü durum kontrolü yapılır .akü kontrolünde yüzdesel olarak sonuç verilir.

Tramer Araç Geçmişi Sorgulama

5664 sorgulama dışında ,araç ağır hasar kaydı ,kaç kez el değişmiş ,plaka değişikliği yapılmışmı? gibi sonuçlarda hizmet kapsamına dahildir .

Yakıt Sistemi Kontrol

Dizel araçlarda yakıt hattı dahilinde yakıt deposundan başlayarak yakıt hattı borular ,yüksek ve alçak basınç hatları enjektör ve devamında geri dönüş hatlarında herhangi bir sızıntı varmı ? kontrolleri yapılır .Benzinli araçlarda ateşleme ve yakıt hattı kontrolleri yapılır .

mobil oto ekspertizOBD Beyin Test

Günümüz araçların neredeyse hepsi elektronik CAN hatlı  modüllerle donatılmıştır ,OBD sistemleri beyinleri motor şanzıman vb kısımlarda elektroniksel ve fonksiyonel bir aksalık olup olmadığı kontrol edilir .

Motor Ses Kontrol

Hasta bir motor mutlaka öksürür ,kulağımıza yabancı bir ses gelirse o tarafa yoğunlaşarak arıza tespiti yapılarak müşteriye durumun aciliyet noktalarını hem yazılı hemde sözlü olarak uyarısı yapılır .

 Mobil Oto Ekspertiz test sırasında önem sırası .

Araç ekspertiz kapsamında Yaptığımız kontrollerin bir kaç noktaları bizim için oldukça önemlidir ,bunların başında güvenlik gelir örnek olarak fren sistemi testlerimiz diğer kontrollerimizden daha hassas olarak yapılır ,diğer ikinci nokta müşteriye daha sonradan masraf çıkaracak noktalar yani cebinize etki edecek yerlerdir mesela enjektör durumu,ateşleme sistemi ,motor kulakları  durumu vb.  üçüncü nokta ise görsel noktalar;kaporta ve boya durumları kontrolleridir .

Mobil oto ekspertiz hizmetinde hangi test ve kontoller yapılamaz ?

Dyno test motor performans testi  ,fren testi ,süspansiyon testi ,yanal kayma testi (rot ayar kontrolü)

Yukardaki testler yapılmıyorsa eksik iş yapıyorsunuz dediğinizi duyar gibi oldum .hayır araç durumuna göre hareket ediliyor eğer araçta soru işareti oluşan bir yer tespit edersek daha kapsamlı kontrol için en yakın şubemize gitmesi gerekitiğini müşteriye yazılı olarak bildiriyoruz .

Oto Expertiz hizmet kapsamında 2.el alırken risk faktörü en aza iniyor böylelikle alacağınız araç hakkında bilgi sahibi olmuş oluyorsunuz .

HEMEN ARA