Merhaba arkadaşlar Topkapı yeni şubemizin kurulum ve açılışı sebebiyle uzun zaman oldu yazmıyordum ,ne yazayım diye düşünürken yeni bir sektörün doğuşunu sizlerle paylaşmak istedim.

Bir gün oturup düşünüyordum ki bunu çok sıkla yapmam ,yani genellikle aklıma geleni yapan birisiyim, bazen zararını bazende faydasını yaşarım ama zararını yaşadığım yanlar oldukça fazla . yararını gördüğüm ve hayata geçirdiğim işlerden birisinden bahsetmek istiyorum .

oto ekspertiz

 

Mobil oto ekspertiz işine de birden karar verip başladık. Teknik olarak gerekli alt yapım vardı ,mesleki sektörüm dışında bir kaç tane girişimde bulunsamda hep sonuç fiyasko oldu ,kendi kendime dedim ki neden bildiğin bir işi yapmıyorsunda daldan dala atlıyosun Fatih ,çok kızmıştım kendime,ne işin var senin turizmle betonculukta .
oto ekspertiz

İlk etapta sabit bir yer açmak için yeteri kadar sermayem yoktu çıkış yolu ararken  bu işi sabit yapıyorlar o zaman bende seyyar yaparım dedim , önce müşteriye nasıl ulaşmalıydım internet reklamcılığı öğrenmem gerekiyordu ,bunun için internet sitesine ihtiyacın var dediler web tasarım  kurslarına gittim ,bu yetmiyordu reklam konusunda hiç bir bilgim yoktu adwords ,seo diye bir şey var bunlar için birilerinden hizmet almalısın dediler .onlarında kurslarını bitirdim ,gerçi şu an başka firmalardan destek alıyorum fakat  hiç değilse dillerinden anlayabiliyordum ,internet sitesini açtık bir tane araç aldık içini donattık , faaliyete başladık istanbulun tüm ilçelerine mobil oto ekspertiz hizmeti vermeye başladık .müşteri müşteriyi çekti şu an gelen müşterilerin %60 ı daha önceden hizmet verdiğimiz kitlenin tavsiye ettiği kişiler .

Müşteri potansiyeli oldukça fazla bir sektör hele ki 3,5 milyon araç potansiyeli olan bir şehirde böyle bir hizmeti birileri vermeliydi ve sonuç olarak Otoekspertest olarak bu işi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz .

 

mobil oto ekspertiz

Şu ana kadar gittiğimiz müşteriler verilen hizmetten memnun kaldılar ve sıfır  firesiz yolumuza devam ediyoruz ,  alıcı kitlesinin bu işten haberleri var fakat satıcı kitlesi hep aynı tepkiyle karşılaştım ”Böyle bir hizmet var mı? ,iyiymiş bi kartınızı alabilirmiyim? ” İhtiyaç duyulan bir hizmet olması ve yeni bir hizmet sektörü bu şekilde doğmuş oldu .

HİÇBİR ŞEKİLDE İKİ TARAF ARASINDA Kİ TİCARETE KARIŞMIYORUZ ,İŞİMİZİ YAPIYORUZ ,RAPORUMUZU SUNUYORUZ .

Peki mobil oto ekspertiz hizmeti nasıl işler ,kimlere hitap ediyor hangi durumlarda bu hizmetten yararlanabiliriz ?

gm_volt_fuelcell_diagramAntepte oturan ahmet bey istanbulda bir araç buldu çok uygun ve tam istediği gibi, iş yerinden izin aldı ,uçağa atladı istanbula geldi  baktiki araç ilanda gösterildiği gibi değil  ve evine geri döner yaptığı masraf ve zaman kaybına hayıflanırken birde ne görsün mobil oto ekspertiz denen bir hizmet var satıcı bilgilerini giriyorsunuz ,ücretini ödüyorsunuz araç hakkında ekspertiz raporu cebinize geliyor. boş yere zaman ve maddi kaybınız olmuyor veya elinizde liste var 3 araç arasında kararsız kaldınız Otoekspertest üç aracı ekspertiz yapıyor karar vermenize yardımcı oluyoruz diğer iki araç için  fiyatın yarısını alıyoruz .
Bu hizmet inatçı satıcaların ,iş yerinde izin alamıyorum ,aracımın sigortası bitti trafiğe çıkaramıyorum ,yakınımda ekspertiz firması yok diyenlerin yada bulduğum araç istanbul da ben antepte oturuyorum şimdi burdan kalkıp gidecem  araç umduğum gibi çıkmayacak geri döneceğim diyenler için ideal bir hizmettir   .

 

HEMEN ARA